BANKI
   BUXY
   E-BOKI ZŁOTE MYŚLI
   FIRMY E-MAILOWE SPIS
   FIRMY REKLAMOWE INFO.
   FIRMY ZAGRANICZNE
   LINKI KATALOGI STRON
    $ NOWOŚCI GPTR
   OCENA FIRMY INFO.
   OFERTY PRACY OGŁOSZENIA
   PROGRAMY PARTNERSKIE
   SŁOWNICZEK GETPAJDOWCA
   SYSTEM POLECONYCH INFO.
   TWÓJ JUBILER
   FORUM O ZARABIANIU
   OPIS JAK ZARABIAĆ

 

TWÓJ JUBILER

SKLEP Z BIŻUTRIĄ WEJDZ

Kilka słów o firmie.

Sklep jubilerski w internecie Wraz z bratem Grzegorzem prowadzimy firmę jubilerską. Zajmujemy się produkcją biżuterii, usługami, naprawami oraz sprzedażą detaliczną. W Krakowie mamy sklep jubilerski z pracownią. Ponadto od 2003 r. prowadzimy internetowy sklep jubilerski ({link}http://www.wec.com.pl).

Czy w internecie można zarobić na biżuterii? To bardzo specyficzny produkt i zastanawiam się, czy ktoś w ogóle kupuje takie rzeczy przez internet.

Jeszcze kilka lat temu poważnie się nad tym zastanawialiśmy, w końcu postanowiliśmy spróbować. Okazało się, że chętni do zakupów są, tyle że nie był to wcale automatyczny proces (a w taki sposób o możliwościach sprzedaży przez internet rozpisywali się wtedy wszyscy). Aby uwiarygodnić produkty i firmę musieliśmy wprowadzać bardzo nietypowe dla jubilerów rozwiązania.

To znaczy?

Podstawą było pełne przedstawienie firmy wraz z jej zespołem (łącznie z naszymi zdjęciami). W tym momencie przestaliśmy być anonimowi, staliśmy się firmą, sklepem, osobami z sąsiedztwa. Przez pierwsze 3 lata całą obsługą części internetowej zajmowałem się osobiście. Z każdym klientem, przynajmniej w pierwszym okresie, gdy było to jeszcze możliwe, starałem się mieć jak najbliższe relacje. A że średnio na jedno zamówienie przypadała wymiana 10 e-maili (!) pracy miałem co nie miara. Ale to właśnie te doświadczenia sprawiły, że po roku uruchomiliśmy całkowicie nową wersję naszego serwisu, oferującą o wiele więcej funkcji oraz dokładne opisy produktów.

Teraz mogę odpowiedzieć: Tak, na biżuterii w internecie można zarabiać, lecz tak samo jak prowadzenie sklepu jubilerskiego offline wymaga to ogromnej ilości pracy oraz dużych nakładów.

Jubiler w internecie ma trudne zadanie – musi pokazać całe piękno swoich wyrobów za pomocą zdjęcia.

Od samego początku (pomysłu uruchomienia sprzedaży online w 2003 r.) zastanawialiśmy się nad rozwiązaniem tego problemu. Przecież biżuteria jest produktem, który kupuje się dotykając i przymierzając, i właśnie te względy w większości przypadków decydują o zakupie lub nie.

Dlatego wyszliśmy z założenia, że podstawową rzeczą będzie przygotowanie bardzo dobrej jakości zdjęć. Jako że nie mieliśmy dużego budżetu, by zlecić wykonanie zdjęć kilkuset produktom (w 2002-2003 r. koszt profesjonalnego zdjęcia wyrobu w 3-4 ujęciach zamykał się kwotą 200-300 zł), postanowiliśmy robić zdjęcia sami. Po kilkunastu tygodniach wreszcie efekt był zadowalający.

Jednak zdjęcie nie oddaje całkowicie rzeczywistego wyglądu. Jest to zazwyczaj duże powiększenie, które sprawia wrażenie, że wyrób jest większy niż „na żywo”, więc zaczęliśmy przygotowywać dokładne opisy, dzięki którym klient mógł sobie wyrobić wyobrażenie o wymiarach oglądanej biżuterii. Również dlatego ograniczyliśmy możliwość powiększania zdjęć wyrobu.

Kto tworzy opisy produktów?

W tej chwili robią to osoby zajmujące się sprzedażą internetową. Każdy wyrób zanim zostanie umieszczony w naszym sklepie jest brany do ręki, mierzony, ważony. Przygotowujemy wstępną kalkulację, ustalamy dopuszczalne odchyłki masy i jej różnice dla poszczególnych rozmiarów, a następnie wprowadzamy to do systemu.

Czasami zdjęcia biżuterii wydają się zbyt bajkowe.

W tym roku próbowaliśmy korzystać z agencji zewnętrznej (zleciliśmy im ok. 30 zdjęć produktów), lecz zdjęcia wyszły zbyt artystycznie i zrezygnowaliśmy z tego.

Teraz mamy w firmie osobę, która robi zdjęcia produktów. Mamy także specjalnie przygotowane „studio”, w którym robimy dodatkowe zdjęcia na prośbę klientów.

Jaki procent ogólnej sprzedaży w waszym sklepie to zamówienia złożone przez internet?

Można powiedzieć, że sprzedaż przez internet stanowi znaczący udział w całej sprzedaży firmy. Jest to średnio ok. 25-30% ogólnego obrotu.

Ile może być takich osób, które znalazły sklep przez internet, ale przyszły osobiście obejrzeć i dopiero wtedy kupić? A może znajdują to, czego potrzebują gdzieś indziej, np. w stacjonarnym sklepie, ale kupują u was przez internet, bo macie to samo, ale taniej?

Młodzi ludzie z Krakowa i okolic, którzy znaleźli naszą firmę dzięki serwisowi internetowemu, w 80% zakupów dokonują bezpośrednio w naszym sklepie w Krakowie, ewentualnie przez internet, lecz po wcześniejszych odwiedzinach w sklepie.

Lecz nie są to wyjątki. W każdym tygodniu przyjeżdżają do nas osoby z różnych zakątków Polski. Najwięcej takich przypadków jest w soboty, gdy przy wyborze obrączek spotykają się nieraz pary z Krakowa, Śląska i np. ze Szczecina :). Sami jesteśmy zaskoczeni, że niektórym chce się jeździć taki kawał, by obejrzeć i przymierzyć biżuterię. Zapewne przyczyną jest również to, że Kraków jest miastem, które warto zwiedzić, i część z klientów wizytę w naszym sklepie łączy ze zwiedzaniem miasta.

Za tydzień zaręczyny? Jeszcze zdążysz znaleźć Planujesz zaręczyny? Zaakcentuj się najpiękniejszym Najpiękniejsze obrączki ślubne: Tylko tym prezentom nie oprze się żadna kobieta

ARTUR WĘC 

 

można rzec- człowiek na właściwym miejscu. Czasem rzadko się uśmiecha, ale to umysł ścisły. To dzięki Niemu możecie Państwo lepiej się z nami kontaktować przez INTERNET.

To ten człowiek tworzy dla Was Promocje, skraca terminy realizacji, podsuwa nowe pomysły w firmie.

Czasem jest to balansowanie w ekstremalnych warunkach ale czy szefowi się odmawia?....

 

 

 

 

    GRZEGORZ WĘC 

 

Teraz kilka słów o Grzegorzu- to ten „drugi” (szef). Dlaczego „drugi”? Ponieważ druga ważną gałęzią w naszej firmie jest technologia.

To Grzegorz sprawdza dla Was kamienie szlachetne i surowce. Dba o to by nasza pracownia zawsze miała co robić (w przenośni i dosłownie). Łączy rzeczywistość z marzeniami czego efektem końcowym jest np. produkt zwany pierścionkiem. To niezwykły pierścionek, bo ma duszę!

Dlaczego?

Grzegorz mawia, że „każdy kamień ma duszę. Trzeba tę duszę tylko uwolnić z kamienia i pozwolić jej zabłysnąć na palcu!”

 

 

Z osób tworzących podwaliny firmy należy wymienić również Marię.

 

Maria Węc

 

mama Artura i Grzegorza, zawsze wspierało swoim optymizmem i energią. Firmę zna od podszewki, wniosła w nią zaangażowanie, siłę i młodzieńczą energię. (Wiem co mówię: gdyby Jej potencjał przełożyć na energię elektryczną, niejedno miasto zabłysłoby kaskadą świateł).

 

 

 

Oto nasz zespół:

 

PRACOWNIA

 

((zdjęcie panorama) - Artur Węc - Środa, 5 Grudzień 2007)

 

Marysia, Bartosz, Łukasz, Wojtek

Tutaj właśnie łączymy rzeczywistość z marzeniami. Tu pracują ludzi dla których kamienie to pasja i odwieczna tajemnica, a złoto jest materiałem służącym tworzeniu piękna.

 

 

SKLEP

 

 

 

Anna, Renata, Edyta, Magda, Ania i Sebastian

Ten zespół ciągle nam się powiększa;

To nasi specjaliści w dziedzinie sprzedaży. Zajmuja się również bezpośrednią współpracą z naszymi dostawcami i kontrahentami. Dobieraja nowe produkty, sprawdzaja ich praktyczność oraz jakość. Mają ciekawe pomysły, anielską cierpliwość a przede wszystkim lubią to co robią.

 

Ważnym wydarzeniem w naszej firmie było utworzenie INTERNETOWEGO SKLEPU ( 2002-2003 r.), dzięki któremu z ofertą mogliśmy dotrzeć do olbrzymiej ilości klientów.  Wdzięki niemu dokładniej poznajemy  potrzeby naszych klientów i dla nich dopasowujemy nas asortyment.  Czy nam się udaje? - tutaj reklamą są nasi zadowoleni klienci.

 

SERWISY INTERNETOWE

 

((ZDJĘCIE PANORAMA) - Artur Węc - Środa, 5 Grudzień 2007)

Jadwiga, Grzegorz, Sebastian

To najmłodsze dziecko w firmie. Jest to miejsce gdzie znajduje się obsługa naszych serwisów internetowych. Początki były trudne, ale jak to z młodymi- szybko się uczą, tryskają humorami i nigdy się nie męczą!

 

 

Żeby firma mogła działać muszą być również osoby dbające o niezakłóconą pracę pozostałych.

 

((ZDJĘCIE PANORAMA) - Artur Węc - Środa, 5 Grudzień 2007) 

Anna, Edyta, Beata

One dbają o ogólne zaopatrzenie firmy. To że mozemy pracować bez przeszkód, na bieżąco mamy potrzebne materiały i druki, możemy się doszkalać na kursach, oraz nie zakopujemy się pod górą zużytych materiałów jest ich zasługą.

WRÓĆ

 
Katalog Stron Hurricane Toplista BestNewsKatalog Dobrych Stron DICopyright ©2009 by bittles2RANKING STRON INTERNETOWYCH,darmowe statystyki,fajne i ciekawe strony statystyka katalog stron
Kreator Stron www